All news >

Agroprosperis 25.05.2022

The first load of Agroprosperis soybeans since the beginning of war shipped from the Ukrainian river port

З початком війни та блокадою морських портів експорт агропродукції з України практично зупинився, що стало серйозним викликом для економіки України та світової продовольчої безпеки. Команди експортних продажів та логістики «Агропросперіс» щодня інтенсивно працювали над розробкою та здійсненням альтернативних маршрутів. Кожен з них має свої технологічні особливості, вузькі місця та вимагає швидкої перебудови бізнес-процесів, відлагоджених роками.

 

У відповідь на ці виклики фахівці «Агропросперіс» станом на другу половину травня 2022 р. розробили низку рішень. Ними, зокрема, стали автомобільні перевезення, залізничні маршрути, зберігання зерна у портах у біг-бегах або «рукавах» та експорт через дунайські порти.

 

Першим успішно втіленим у життя проєктом з річкової логістики стало відвантаження 4,5 тис т сої в порту Ізмаїла на початку цього тижня. Після перевантаження з автомобілів, що прибули з одеських портів, на морське судно партія сої врожаю 2021 року попрямувала до замовника в Туреччині.

 

«За нашою оцінкою та досягнутими домовленостями, загальна експортна потужність 5 дунайських портів складає 40 тис т агропродукції на травень 2022 р. Ще один проєкт на сьогодні знаходиться у розробці та на етапі перемовин, що підвищить пропускну здатність до 60 тис т для врожаю 2022 року, починаючи з липня 2022 р. Широко відомо, що до війни 98% українського агроекспорту здійснювалося через морські порти. Зі свого боку ми продовжимо розробляти та втілювати в життя нові альтернативні проєкти експорту нового врожаю власного виробництва й партнерів до кінця поточного року. Водночас віримо в ЗСУ й підтримуємо зусилля держави та міжнародної спільноти для відновлення експорту морем», – прокоментував Ігор Осьмачко, генеральний директор Групи компаній «Агропросперіс».

© 2017 Agroprosperis Group. All rights reserved.