Всі новини >

Агропросперіс 11.03.2019

АП Франшиза –  рецепт прибуткового агробізнесу

У наші дні у аграріїв з’явилась унікальна можливість залучати в сільгоспвиробництві винаходи, які ще вчора здавались фантастичними, – дрони, сенсори, супутники. Однак небагато фермерів можуть досягнути бажаного фінансового результату та залишити час на досягнення особистих цілей, поки в полях усе працює, ніби само собою. Як стати одним з них?

 

Чарівна паличка для початківців

Група компаній Агропросперіс, яка з 2007 року професійно веде промислове агровиробництво у 14 областях України, пропонує рецепт, який спрощує фермерам управління бізнесом та дозволяє вийти на вищий рівень дохідності. Скористатися новітньою пропозицією вже встигли фермери Сумської та Чернігівської областей, де 2018 року стартував пілотний проект.

На черзі – аграрії Вінниччини. Якими ж є перші враження та результати?

– Ми створили компанію у 2017 році, – розповідає Олена Проскура, власник одного з перших учасників проекту ТОВ «Агро-Про», що працює на Чернігівщині. – У перші роки ми зрозуміли, що фермерство вимагає щохвилинної уваги, великого досвіду та ґрунтовних знань для вибору оптимальної технології. Сучасний фермер має бути в першу чергу хорошим менеджером. Йому потрібно закупити якісне насіння, вчасно обробити ґрунт, знайти під це правильну техніку та надійних фахівців, внести добрива і ЗЗР – саме ті, що потрібно, грамотно розрахувати кількості та регулювати внесення відповідно до погодних умов, а для цього потрібні знання агронома. Також потрібні величезні фінансові вкладення, особливо для початківців, коли не вистачає абсолютно всього. Ми самотужки довозили паливо, годували механізаторів, перевіряли якість обробки землі, якщо виникала несправність – негайно купували запчастини для трактора та його ремонтували. Восени ж потрібно вчасно зібрати врожай: ловити сприятливі погодні умови, найняти комбайн, одночасно знайти зерновози, які вивезуть зібраний врожай з поля, знайти елеватор, готовий прийняти врожай. Звичайно, ми весь час на чомусь економили, десь орендували старенький трактор, десь закупали насіння та агрохімію з того, що було під рукою, – то ж і врожайності були низькими.

 

Як згадує пані Олена, до співпраці з «Агропросперіс» прибутків не відчували. Все зароблене інвестувалося в розвиток фермерського господарства. Купували техніку, будували приміщення для зберігання врожаю. Восени купували добрива, посівний матеріал, пальне. Тож пропозиція взяти участь в АП Франшизі нас зацікавила своїми гарантіями зняти з родини ці турботи. Договір підписали у 2017 році, доручивши польові роботи «Бахмач Агро», що входить до холдингу «Латагро» в складі «Агропросперіс».

 

За словами власниці ТОВ «Агро-Про», за перший рік співпраці досягли хороших, але далеко не рекордних показників врожайності: соняшник 2,2 т/га, кукурудза 9,33 т/га в заліку. Рекордів і не очікували, оскільки не зробили осіннього обробітку землі. І працювали кредитними, а не власними коштами. Тим не менше, до участі у проекті збирали всього 0,7 т/га соняшнику, до 7 т/га кукурудзи.

 

Для співпраці у 2019-му учасники вирішили збільшити площу земель зі 104 до 124 гектарів, і вже в середині листопада 2018-го всі поля були оброблені і підготовлені до зими.

– А свою частину прибутку ми використали на власні потреби, – вже з посмішкою резюмує власниця ФГ «Агро-Про». – Наші домовленості були повністю виконані та навіть перевершені! Так, ми виростили соняшник з високим вмістом олеїнової кислоти, а він на порядок дорожче, ніж звичайний.

 

Надійне плече для досвідчених

Пропозиція франшизи викликала зацікавленість і в агровиробників, які працюють давно. Вони вже пройшли вогонь, воду та мідні труби та ніяк не вийдуть на бажаний рівень прибутків.

– Таким партнерам важливо отримати гарантії. Основні з них – захист фермера від збитків без будь-яких умов; право власності на землю, яку орендує чи якою володіє учасник АП Франшизи, лишається за фермерським господарством. Ми гарантуємо вчасно та якісно обробити землю, постачаємо якісні насіння та ЗЗР, допомагаємо отримати кредит для забезпечення договору франшизи, кваліфіковано консультуємо, – розповідає Ольга Макара, фінансовий директор Групи компаній «Агропросперіс» та одна з керівників проекту АП Франшиза. – Перекласти виробництво на плечі Агропросперіс-заводу, що працює по сусідству, дає можливість вийти на новий рівень завдяки кращій технології, перевіреній на практиці в тому ж кліматі та на схожих ґрунтах. Ще один фактор успіху – постачання насіння, ЗЗР та добрив, закуплених «Агропросперіс» для себе і партнерів напряму в провідних світових виробників. На полях наших клієнтів працює нова потужна імпортна техніка, за кермом якої – універсальні фахівці, а весь виробничий процес орієнтовано на максимально високу ефективність.

 

Бізнес під ключ для агроінвестора

– Засновниками «Агропросперіс» є група фондів прямих інвестицій NCH Capital (США). Ми працюємо напряму з інвестором вже 12 років поспіль. І чудово розуміємо всі операційні складнощі побудови стабільного прибуткового бізнесу з чистого листа – від набору землі до організації агровиробництва – продовжує Ольга Макара. – За цей час, маючи в управлінні 50 компаній Групи, ми зібрали базу практичних рішень та результатів експериментів у ключових аграрних регіонах країни. Інвестору, що тільки розпочав свій шлях у рослинництві, для цього знадобиться багато часу.

Агросектор, як одна з провідних галузей економіки України, зараз привертає до себе особливу увагу з боку тих, хто розглядає можливості вигідно інвестувати вільні кошти у працюючий та високомаржинальний бізнес. І часом після оформлення прав користування землею агроінвестори-початківці стикаються з непідйомним обсягом питань. Як запевняє Ольга Макара, «Агропросперіс» готовий взяти їх рішення на себе, крок за кроком провести інвестора у створенні бізнес-плану, а потім виконати всі його етапи силами своєї техніки та команди, яка протягом року знаходиться на  прямому зв’язку з клієнтом. Тож для нього цілком реально займатися своїми справами, в той час як його агроінвестиція працює!

 

 

ЯКЩО ВИ…

ЗАПОВНІТЬ ЗАЯВКУ НА САЙТІ АП ФРАНШИЗИ, ВИЙДІТЬ НА НОВИЙ РІВЕНЬ ПРИБУТКІВ ТА ЗВІЛЬНІТЬ ЧАС ДЛЯ СВОЇХ МРІЙ!

franchise.agroprosperis.com

перші роки вирощуєте агропродукцію. При всьому завзятті Ваших знань, сил та ресурсів постійно бракує, а врожаї залишають бажати кращого.

вже давно у фермерстві та любите свою справу понад усе. Але постійний аврал, ручне управління й нестача коштів наводять на думки скласти руки.

хочете інвестувати в агро, але це для Вас зовсім нова сфера, і запитань виникає більше, ніж відповідей.

© 2020 Група компаній «Агропросперіс». Всі права захищені.

Умови використання