Всі новини >

Агропросперіс 25.01.2023

«Агропросперіс» експортував з України 10% зернових, олійних та продуктів їхньої переробки в грудні 2022 року

У грудні 2022 року «Агропросперіс» відвантажив на експорт близько 500 тис т зернових, олійних культур та продуктів їх переробки. Цей обсяг сягає 10% від загальноукраїнського експорту даної агропродукції.

 

У надскладних умовах війни та блекаутів спільними зусиллями команд виробництва, закупівель агропродукції, логістики та експортних контрактів відвантажено замовникам у 1,6 разів більше, ніж у грудні 2021 р.! В останній місяць 2022 року «Агропросперіс» 90% експортував зерновим коридором через одеські порти, 10% - альтернативними маршрутами (залізничним та автомобільним транспортом до західних кордонів України, відвантаження баржами з портів Дунаю, контейнерні відправки з заводів-переробників до кінцевого споживача).

 

У грудневому підсумку АП-експорту 35% вирощено та поставлено виробничими компаніями Групи «Агропросперіс», а 65% придбано в українських фермерів. Показники попереднього мирного року з обидвох джерел перевищено: власного виробництва на 3,4%, закупленого в агровиробників-партнерів – на вражаючих 228%!

 

За обсягами топ-3 культур АП-експорту грудня-2022 очолила кукурудза (225,7 тис т). Друге місце посіла пшениця (78,1 тис т). Третє – продукти переробки соняшника (56 тис т).

 

Найбільшими ринками призначення грудневого АП-експорту стали Китай та країни Європейського Союзу.

Віримо в ЗСУ, продовжуємо тримати продовольчий фрон і невтомно працювати на економіку України та нашу перемогу!

 

 

© 2020 Група компаній «Агропросперіс». Всі права захищені.

Умови використання